Zaproszenie na mszę św z okazji 25-lecia Fundacji na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie

przez Andrzej Ogrodnik

Na przełomie listopada i grudnia br. przypada Jubileusz 25 – Lecia pracy naszej Fundacji.

Z tej okazji w dniu 01 grudnia br. o godz. 9,30 w kościele Wniebowzięcia NMP w Miasteczku Śląskim odprawiona zostanie specjalna msza święta, w trakcie której pragniemy podziękować Bożej Opatrzności za 25 lat nieustannego wsparcia i czuwania na sprawami zdrowia dzieci oraz poprawy środowiska. W tej mszy świętej będą uczestniczyć także ważni hierarchowie naszego Kościoła.

Utworzenie w 1992 roku Fundacji i jej praca w służbie środowiska i zdrowia wydatnie przyczyniło się do przełamania niezwykłego ówczesnego impasu Miasteczka Śląskiego i Huty Cynku (w tym Żyglina i Żyglinka) oraz zaistnienia oczekiwanego przełomu dla korzystnego rozwiązania najtrudniejszych tutejszych spraw, jak również w innych zagrożonych obszarach górnośląskiej aglomeracji. Dziś byłoby trudnym wymienienie osób i rodzin, które nigdy nie korzystały z pracy Fundacji.

Nieco później w tym dniu tutejsza Miejska Rada ma specjalne posiedzenie z okazji naszego Jubileuszu. Najserdeczniej za to dziękujemy.

Znaczenie pracy Fundacji dostrzegł w 2003 roku największy autorytet moralny naszych czasów – święty Jan Paweł II, przekazując nam niezwykłe przesłanie wraz z błogosławieństwem.

Obecnie gdy starsi opowiadają, jak to kiedyś ze sprawami środowiska w Miasteczku Śląskim bywało, młodzi im po prostu nie wierzą, a jednak tak było.

Jako osoba, która przez 25 lat kierowała pracami Fundacji w sposób szczególny dziękuję Opatrzności za udzielone wsparcie ale także i Wam, za zaufanie oraz podjęte współdziałanie.

01 grudnia br. to piątek i dzień (czas) pracy. Nie mniej wielu z nas w tym czasie będzie w domu i może w tej mszy świętej uczestniczyć, bo uważam jest za co tu Panu Bogu podziękować. 

Tak więc wszystkich najserdeczniej zapraszam.

 

M. Dumieński

Prezes Fundacji

powrót

wróć na górę