W Miasteczku Śląskim trwa cykl wydarzeń plenerowych "Lato w Rubinie"

przez Andrzej Ogrodnik

Lato w Rubinie - baner

Park Rubina jest miejscem wyjątkowym, gdzie w otoczeniu zieleni można uczestniczyć  m.in. w koncertach, warsztatach, wystawach, pokazach filmowych, zabawach tanecznych oraz grach integracyjnych dla dzieci i młodzieży. Inicjatywa imprez plenerowych w tym miejscu została świetnie przyjęta przez mieszkańców, którzy uczestniczą regularnie w proponowanych wydarzeniach.

Kolejne imprezy już wkrótce:

 

5 sierpnia 21:00-23:00 - Kino w plenerze

Komediodramat „Nietykalni” O.Nakache i E.Toledan, Francja 2011

 

6 sierpnia – Popołudnie z muzyką latino

16:00-17:30 Parnas Brass Band

17:30-19:00 Pedro y Mari Kwintet

16:00-19:00 Plener malarski

 

20 sierpnia – 17:00 VII Przegląd Big Bandów i Orkiestr


Sponsorem Głównym cyklu wydarzeń w ramach Lata w Rubinie 2017 jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

data/_mok/aktualnosci/2017/logo/logotyp_gaz_system.jpg

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

Aktualniej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg - Tworzeń o długości 55,2 km i średnicy 1000 mm, na terenie woj. śląskiego. Trasa gazociągu przebiegać będzie przez gminy: Tworóg, Tarnowskie Góry, Miasteczko Śląskie, Ożarowice, Mierzęcice, Siewierz oraz Dąbrowę Górniczą.

Efektem projektowanej inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Śląska i Opolszczyzny. Ważną korzyścią dla gmin będą dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Ponadto gazociąg relacji Tworóg - Tworzeń będzie stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym”.

Więcej informacji o inwestycji i znaczeniu statusu PCI znajduje się na stronie www.gaz-system.pl.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

 

powrót

wróć na górę