Silesia Race 2017

przez Andrzej Ogrodnik

W dniu 30 września 2017r. w Miasteczku Śląskim obyła się trzecia odsłona zawodów na orientację z cyklu Silesia Race. Na starcie pojawiło się blisko 350 zawodników z takich miast jak, m.in.: Opole, Kraków, Warszawa, Częstochowa, Nowy Sącz, Zakopane, Cieszyn, Bielsko – Biała, Poznań, Wrocław i oczywiście niemalże wszystkich miast GOP – u.

Uczestnicy wydarzenia mogli wybrać jedną z czterech tras proponowanych przez organizatorów:

- rodzinna - dla rodzin z dziećmi (nieograniczona liczba zawodników w zespole, możliwość poruszania się dzieci na rowerze),

- piesza – 30 km pieszo

- rowerowa na dystansie 60 km

- rajd przygodowy (połączenie tras pieszej i rowerowej plus dodatkowo z kajakiem) na dystansach 60 i ponad 150 km.

Trasa rajdu przygodowego PROFI wystartowała o północy z piątku na sobotę. Trasa to liczyła dwa odcinki kajakowe, blisko 50 km do pokonania pieszo oraz 90 km na rowerze. Zwycięzcy przybyli na metę ok. godz. 15 – tej, ostatni zespół z kompletem punktów przyjechał dwie minuty po pierwszej w nocy.

Wszystkie pozostałe trasy wyruszyły w drogę o godz. 9 rano w sobotę. O 11:33 na mecie pojawili się zwycięzcy trasy rodzinnej, kilka minut później na metę wbiegł pierwszy zawodnik trasy pieszej – 30 km. Na zwycięzcę trasy rowerowej 60 km, czekaliśmy do 12:19.

W miarę napływu zawodników systematycznie następowało przyznawanie nagród zwycięzcą, ich dekoracja. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to obsługa medyczna tylko raz na mecie udzieliła pomocy zawodniczce trasy PROFI – upadek na rowerze i ból kolana.

 

Marcin Franke

kierownik rajdu

>> Zobacz materiał video <<

powrót

wróć na górę