Mistrzostwa Śląska w Skata 2017

przez Andrzej Ogrodnik

2 lipca br. w Hali Sportowej Miasteczka Śląskiego odbyły się VII Indywidualne i V Drużynowe Otwarte Mistrzostwa Śląska w Skacie pod honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Krzysztofa Nowaka. Na starcie stanęło 219 „szkaciorzy” w tym 6 kobiet i 3 juniorów. Indywidualnym Skatowym Mistrzem Śląska 2017` został Eugeniusz Pilch z Katowic, I v-ce Mistrzem Józef Glac z Jastrzębia, a II v-ce Mistrzem Zbigniew Wątroba z Chorzowa. Bardzo dobre 13 miejsce zajął Henryk Czornik z Miasteczka Śląskiego. Drużynowym Skatowym Mistrzem Śląska 2017` została drużyna OSP Lędziny, I v-ce Mistrzem drużyna Amicus Katowice, a II v-ce Mistrzem Silesia Tarnowskie Góry. W imieniu Burmistrza Krzysztofa Nowaka puchary, medale i nagrody wręczał Marcin Parys Sekretarz Miasta Miasteczko Śląskie i v-ce Prezes Polskiego Związku Skata Piotr Czypionka. Zawody sprawnie przeprowadził Kierownik Turnieju Klemens Dziedzic