Miasteczko Liderów!

przez Andrzej Ogrodnik

Miasteczko Śląskie zajęło 1 miejsce w powiecie tarnogórskim, na 10 miejscu uplasowało się w województwie śląskim i na 142 miejscu w porównaniu z miastami w kraju.

Gazeta Wspólnota opublikowała ranking Liderzy inwestycji oparty na wydatkach samorządów na cele inwestycyjne w latach 2014 – 2016 gdzie miasto Miasteczko Śląskie uplasowało się na 142 pozycji. Sukcesem jest poprawienie wyniku z lat 2013 – 2015 gdzie zajmowało 196 miejsce.

W rankingu w kategorii Miasta inne zawarte zostały 582 samorządy z całego kraju. Metody obliczeń autorów rankingu opierają się o okresy trzyletnie po to aby wskazać, iż nie są to chwilowe wahania lecz średnie z okresu obliczeniowego. Takie obliczenia wykluczają jednoroczne nakłady jednej dużej inwestycji, co cechuje mniejsze samorządy.

Wynik cieszy w zakresie zajmowanych miejsc w rankingu, jednakże bardziej ku zadowoleniu skłania się fakt, iż miasto obrało właściwy kurs co w perspektywie kolejnych lat rokuje na dalsze lepsze wyniki.

Sukcesem jest awans o 54 miejsca ale to też znak, że podążamy we właściwym kierunku i motywuje do dalszej ciężkiej pracy. Nie byłoby tego gdyby nie współpraca burmistrza oraz radnych rady miejskiej, a także pracowników urzędu miejskiego oraz jednostek organizacyjnych w Miasteczku Śląskim.

 

Marcin Parys

powrót

wróć na górę