Klub Abstynencki ITAKA co słychać?

przez Agnieszka Kałuża

Wieczór z kolędą w ITACE
W dniu 12 grudnia 2017 r. stowarzyszenie Klubu Abstynenckiego „Itaka” wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Miasteczku Śląskim zorganizowało Wieczór z kolędą.
W siedzibie stowarzyszenia gościliśmy władze miasta – burmistrza Krzysztofa Nowaka, sekretarza Marcina Parysa, proboszcza parafii WNMP ks. Marcina Królika, dyrektora MOK Aleksandrę Płomińską, kierownika MOPS Elżbietę Kamaszuk, Przewodniczącego Rady Miejskiej Józefa Jendrusia, Zastępcę Przewodniczącego Krajowej Rady ZiSA oraz Prezesa RZSA woj. śląskiego Jana Garncarza. Przybyli do nas także koledzy z Klubu „Jutrzenka” w Tarnowskich Górach, SKA „Przyszłość Bytom S.G., SKA „Spróbuj z nami” w Świętochłowicach.
Po modlitwie, odśpiewaniu kolęd i połamaniu się opłatkiem złożyliśmy życzenia koledze Karolowi, który obchodził 3 rocznicę abstynencji, który podzielił się z nami wrażeniami z życia na trzeźwo w minionym roku.
Rocznicę abstynencji od alkoholi są w naszym klubie obchodzone uroczyście. Jest to ważne święto, gdyż uświadamia, że życie w trzeźwości jest wartością, tak jak wartością jest rodzina i przyjaźnie.

Nina Musialik


data/galerie/2018/ITAKA/DSCN1427.JPG

data/galerie/2018/ITAKA/DSCN1434.JPG

powrót

wróć na górę