Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

przez Marzena Tomczyk

W dniu 11 listopada w naszym mieście odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Miasteczku Śląskim, która odprawiona została w intencji Ojczyzny. We mszy św. uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Miasta Panem Krzysztofem Nowak i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim Panem Józefem Jendruś na czele, radni Rady Miejskiej oraz mieszkańcy miasta. Mszę uświetniły Reprezentacyjna Orkiestra Gminy Miasteczko Śląskie oraz poczty sztandarowe.

W dalszej części obchodów w uroczystym przemarszu przedstawiciele władz miasta wraz z mieszkańcami udali się w miejsca pamięci narodowej na terenie gminy. Złożyli symboliczne kwiaty i znicze pod tablicą pamiątkową i „Pomnikiem Wolności” przy ulicy Woźnickiej, jak również na Cmentarzu Parafialnym w Miasteczku Śląskim. Kwiaty i znicze zostały również złożone pod pomnikiem „Pamięci Poległym w Powstaniu Śląskim oraz Zamęczonym w Obozach przez Faszyzm Niemiecki Obywateli Żyglina” w Żyglinie, przy kamieniu pamiątkowym znajdującym się przy Hucie Cynku oraz pod tablicą pamiątkową przy ulicy Pindora.

Pragnę podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowania do uczczenia Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz przybyłym mieszkańcom Naszej Gminy.

BURMISTRZ

/-/ KRZYSZTOF NOWAKpowrót

wróć na górę