a co słychać w Przedszkolu nr 1?

przez Agnieszka Kałuża

W piątek 16 marca gościliśmy w Przedszkolu nr 1 Pana Józefa Jendrusia, z którym świętowaliśmy wyjątkowe urodziny. Z tej okazji najstarsza grupa Pracowitych Pszczółek przygotowała dla solenizanta  sympatyczny program artystyczny oraz pamiątkową laurkę.

Przedszkolacy  z naszego przedszkola  do nadejścia wiosny przygotowywali się już od kilku dni. Podczas zajęć dydaktycznych poszerzali wiedzę na temat pierwszych oznak wiosny, obserwowali zmiany zachodzące w pogodzie , a także przygotowywali kukły Marzanny
i kolorowe goiki  , które następnie wzięły udział w konkursie  plastycznym zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim.  21 marca  dzięki sprzyjającej pogodzie grupa średnia Jeżyków  szukała   zwiastunów wiosny podczas spaceru , starszacy wykonali mini Marzanny, natomiast najmłodsi przedszkolacy wspólnie z wychowawczynią przeganiali zimę na przedszkolnym podwórku.  Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą dzieci pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.

 W dniach 19,20,21,22 marca  w naszym przedszkolu
 odbyły się  dni otwarte dla Rodziców i  przyszłych przedszkolaków, które będą uczęszczać do Przedszkola w roku szkolnym 2018/19, a dotychczas nie korzystały z takiej formy opieki oraz wychowania.  Dzieci  miały okazję poznać atmosferę zabaw i zajęć w przedszkolu
(m.in. zajęcia muzyczne, plastyczno – konstrukcyjne, ruchowe, zabawy tematyczne),
a rodzice sposób organizacji i funkcjonowania przedszkola.

Dni otwarte pozwoliły także przedstawić naszą placówkę jako środowisko przyjazne dziecku, otwarte na jego potrzeby oraz wychodzące naprzeciw oczekiwaniom rodziców.

W marcu Zofia Wrodarczyk oraz Emilia Frączek z grupy najstarszej wzięły udział
w  konkursie plastycznym zorganizowanym przez Wypożyczalnię dla Dorosłych oraz Oddział Dziecięcy MBP   dotyczącego naszej lokalnej senatorki, śp. Józefy Bramowskiej  ,,Śląska matrona, barwnie przystrojona”. Zadaniem przedszkolaków było zaprezentowanie  dowolną techniką plastyczną Pani senator w kolorowym, ludowym stroju z Górnego Śląska. Wszystkie pozyskane w konkursie przez bibliotekę prace będą wykorzystane na poczet wystawy dotyczącej działalności Pani Senator, która to będzie miała miejsce w budynku biblioteki na jesień.


powrót

wróć na górę