W piątek 27 września o godz. 17:00 z tarnogórskiego rynku br. blisko 70 rowerzystów wyruszyło  do Miasteczka Śląskiego w ramach „97. Tarnogórskiej Rowerowej Masy Krytycznej”.

Głównymi zamierzeniami Tarnogórskiej Rowerowej Masy Krytycznej jest zwrócenie uwagi władz i społeczeństwa na często bagatelizowanych rowerzystów oraz utworzenie dróg rowerowych w powiecie tarnogórskim. Tak wiele rowerzystek i rowerzystów przejechało trasę z Tarnowskich Gór przez Żyglin do Miasteczka, aby zachęcić mieszkańców powiatu tarnogórskiego do głosowania na projekt nr 10 w budżecie partypacyjnym powiatu tarnogórskiego dotyczącego budowy ścieżki pieszo-rowerowej „Razem bezpieczniej – wykonanie dokumentacji budowy ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze powiatowej nr 3253S wraz z wykonaniem odcinka 300mb”. Punktem docelowym trasy był miasteczkowski Park Rubina, gdzie na rowerzystów przed drogą powrotną czekały gorące napoje.             

Serdecznie dziękujemy organizatorom 97. Tarnogórskiej Rowerowej Masy Krytycznej, druhom OSP Brynica, druhom OSP Żyglinek oraz pracownikom UM w Miasteczku Śląskim za organizację, a także wszystkim uczestnikom za przybycie.

wróć na górę